Diskuse nad zajímavými otázkami, hledání skrytých souvislostí

Komentáře

Autor: OKO

280417

Vědomí, převtělování, individualita (část 2)

Sliby se mají plnit, i když se značným zpožděním. V předchozím článku jsem v diskuzi slíbil, že se k tématu vrátím. V článku jsem rozporoval individualitu "duše", protože vzpomínky na minulé životy, které si je schopen v regresi vybavit každý, jednoduše matematicky neodpovídají vývoji populace (leda, že by dušičky někde vznikaly a zase zanikaly nebo čekaly, dle toho, jak se zrovna množíme). Za tímto očividným rozporem si zatím stojím, opravdu to s tou individualitou, jak ji chápeme ve svém běžném životě, bude asi asi muset být jinak. V jiném článku jsem velmi trapně a jednoduše nadhodil otázku Vědomí. Jsou to těžká témata :-), která mne stále provázejí respektive pronásledují.

Tento můj "příspěvek" je pokus hodně zjednodušeně a snad stravitelně ostatním přiblížit, kudy se mé myšlenky ubírají. Píši ho také proto, že ve svém okolí nemám mnoho lidí, se kterými bych své myšlenky mohl konfrontovat, diskutovat, rozvíjet, ... tak doufám, že se třeba naskytne někdo v případné diskuzi.

Začnu tím, čemu říkáme realita. Ta se patrně skládá ze dvou částí: Živá část/Neživá část. "Neživá část" by mohla být řekněme jakýsi "substrát", v rámci kterého bují "Živá část" a to, co ji činí živou, tomu říkejme "Vědomí". Zvolil jsem Vědomí, ale někdo jiný tomu říká Bůh, Princip, ...
Ono Vědomí si představuji tak, že je to super-tlusté informační lano, ze kterého se rozbíhají tlustá informační vlákna ke kupám galaxií, z nich potom tenčí vlákna ke galaxiím, z nich potom ještě tenčí vlákna ke hvězdokupám, pak ještě tenčí k soustavám, pak zase tenčí k planetám a měsícům, v rámci planety se vlákno rozpadá na stále tenčí vlákna, z nichž každé má opět svá podvlákna, až se dostaneme ke stavebnímu kamenu živých organizmů, listu stromu, živé buňce. Každý uzel a list, v tomto super-stromu představuje nějakou informační entitu. Tyto entity spolu mohou komunikovat, předávají si informace, ovlivňují se. Je to informační síť, s páteřním stromem. Začíná to něco připomínat. Dost se to podobá neuronové síti, mozku. Pokud je pravdivá teorie multiversa, tak jsem samozřejmě začal s tím super-tlustým lanem někde nejspíš na chvostě a náš Vesmír bude zase jen vláknem, které se bude sbíhat s vlákny ostatních Vesmírů, a pak zase o úroveň výš, ... kam to až vede, kdo ví :-) Nicméně si troufám myslet, že z dostatečně velké perspektivy bychom opět viděli strukturu podobnou neuronové síti. Zajímavé, vzor neuronové sítě se z tohoto pohledu zdá být jakýmsi fraktálem

Tady bych prozatím skončil. Jak do tohoto pohledu zapadají "reinkarnace", "čas", nechme na příště.

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive