Diskuse nad zajímavými otázkami, hledání skrytých souvislostí

Komentáře

Autor: Photonic

http://www.photonic.cz
300516

Sociální inženýrství

Tak tohle je zajímavé. Měl jsem koupit veselou krávu, no člověk si řekne nic složitého. Jenže to bych nemohl být já, abych z veselé krávy nevytvořil příběh do hlubin sociálního inženýrství, přistřihnutý s veselou matematikou základní školy. :-D Vím, že se fotit v krámě nesmí, ale tohle už nešlo. Joooo všimli si mě, až když jsem měl venku NIKON, protože nenápadně to s vybitým mobilem nešlo. Takže jsem byl řešen, ale nesmazal :-D
Vo co mi tedy jako jde? 
Důležitá informace se skrývá v informaci o ceně za 1 kg. Ono jejich názvy 8 porcí, XL výhodné balení 16 porcí nebo dokonce 24 porcí "Giga čupr na světě nic lepšejsího už neni" je poněkud zavádějící.

8 porcí ..... 140 gramů .... 213,58 kč/kg
16 porcí ... 240 gramů ... 249,59 kč/kg hele neni tam o 40 gamů míň? pro koho je to výhodné balení?
24 porcí 360 gramů ..... 221,95 kč/kg heléééé neni tam náhodou o proti 8 porcím o 60 gramů méně?????

Ano vážený spotřebiteli zatím co tě sociálně inženýrsky oblbujeme jak máš dvakrát nebo dokonce 3x více porcí,Tak ti zvyšujeme cenu za nenápadného snižování gramáže.
Jedná se zřejmě o neetický a nemorální podvod, ovšem legislativně zřejmě v pořádku. Jelikož a protože je spotřebitel o ceně dle zákona jasně informován. Já jsem nelenil a věnoval čas a dotazoval se na informacích prodejny. jestli si ze mě dělají malou nebo velkou (!). Závěr před tím, než mě skoro vyváděli za tuto fotku, bylo, že nad tím moc přemýšlím a že se nepočítá s tím že by lidé toliko četli.
Národe APELUJI na TEBE nevěř nikomu kdo ti slibuje víc než ti chce ve skutečnosti dát. Nevěř nikomu kdo ti dává něco "výhodně" nebo nedej přírodo zdarma.
Já myslím, že kdo čte mezi řádky a na přeskáčku tak ví kam tím mířím. A kdo to nepochopil. Bude dál kupovat výhodné GIGA balení. a chrochtat jako prase v řepce jak je vše super výhodné a jak to sním myslí dobře.

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking