Diskuse nad zajímavými otázkami, hledání skrytých souvislostí

Komentáře

Autor: OKO

avatar

180516

Lidská práva a jiné buzzwordy

Lidská práva, humanismus, solidarita. V poslední době dokolečka omílané termíny, které už pomalu ztrácejí svůj původní význam (proto buzzwordy). Spousta organizací si na nich vybudovala živnost. Nejmarkantnější je to právě v případě lidských práv. Obávám se, že současné pojetí a "vynucování" lidských práv, bude nástroj naší vlastní zhouby. Převálcují nás ti, kdo západní civilizací definovaná lidská práva využívají, sami je ovšem neuznávají. Kdokoliv, kdo má pár neuronů pohromadě, pochopí, jak je snadné náš přístup k lidským právům zneužít. V lidských právech by mělo být zakotveno, že plná lidská práva má právo požívat jen ten, jehož chování, přesvědčení či víra, není s lidskými právy v rozporu.
Jsme jako ty civilizace, co zde byly, dosáhly úžasných věcí, ale protože v jistém okamžiku nebyly schopny odolávat nájezdům zaostalých primitivů, nezůstalo po nich nakonec nic víc, než jen pár úžasných artefaktů a vývoj se o stovky až tisíce let zpomalil. Z historie je třeba se poučit, ne ji ignorovat. Pokud nechceme skončit špatně, nesmíme si nic nalhávat. Je třeba důsledně pojmenovávat věci pravými jmény a když je to nutné, oprášit i naše primitivnější kořeny, prostě nebát se bránit se.
Uff.Naposledy upravil OKO dne 4/6/2016, 10:39 am, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Občas rychleji píši, než přemýšlím)

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking