Diskuse nad zajímavými otázkami, hledání skrytých souvislostí

Komentáře

Autor: Photonic

http://www.photonic.cz
200316

WINDOWS 10

Na mé pracovní stanici je neustále nabízen Windows 10. Vždy, už, už mám na krajíčku...tak teda jo... a pak se paranoicky stáhnu a říkám si proč? 
 napadlo mě napsat jak je to u mě:
- zlepšení výkonu počítače je diskutabilní a to značně, jelikož používám grafickou stanici Celsius s procesorem INTEL XEON I7. Windows 7 PRO. Myslím že se jedná o značně výkonný notebook jak po stránce výpočetní tak i grafické. 
- na druhou stranu s každou aktualizací se počítač " zpomaluje", tak to měl Microsoft od začátku a já v tom vidím i záměr.
- žádal jsem Microsoft skrze zákaznickou linku o odstraněni nabídky Windows 10. Bylo mi zděleno, že to možné není, vyjma odstraněním aktualizace, která nabídku obsahuje avšak do měsíce se stáhne znova. Tedy tato aktualizace má umě jednoznačně status viru nebo alespoň spamu. 
- Můj grafický CAD program nemá podporu Win 10. Takže ano bezplatnou aktualizací systému musím zaplatit aktualizaci CADu
- Nepotřebuji mít stejný operační systém i na toaletním papíře.
- Operační systém Windows 10 sbírají data o datech požívané a vytvářené v počítači. To už mi vadí z principu. Nevěřím že je to pro blaho uživatele.
- tady se dostáváme asi k jednomu z nejdrastičtějších bodu. lidé a firmy s Win 10 přestávají být zákazníky a stávají se pouhými uživateli, tedy bez možnosti právní ochrany spotřebitele. Asi si říkáte k čemu to je že se práva stejně nedovoláte, jenže je rozdíl mít právo vznášet námitku nebo žalobu za náhradu škody a to právo nemít.
- tedy zůstávám u WIN 7 PRO, a připojuji se k malé skupině lidí co čekají na to co se stane až Win 10 zdarma nebudou...........

Více napoví jak jsem se rozhodl tento článek:

http://aeronet.cz/news/pravnik-licencni-ujednani-windows-10-dava-microsoftu-neomezenou-licenci-k-veskeremu-vygenerovanemu-obsahu-v-operacnim-systemu-windows-10-jsou-plne-kompatibilni-se-smlouvou-acta-a-ttip-vase-data-uz/

Tom

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking