Diskuse nad zajímavými otázkami, hledání skrytých souvislostí

Komentáře

Autor: Zmrzlinář

avatar

130316

Uložiště v krystalu křemene

Je tu nový typ úložného zařízení, které mnoho společností tajilo uplynulých pár let. Společnost Hitachi vyvíjí tuto technologii a je to v podstatě plát křemenného skla, jež umožňuje ukládat data až po dobu 300 milionů let.
Pokud jste neznali nic, než současná úložná média od záznamů, CD, USB, magnetických kazet, tak žádné z nich nesahá této nové technologii po kotníky.
V současné době vlastní Hitachi výrobek schopný produkce a který mohou začít nabízet ve chvíli, kdy přijdou na způsob převodu dat z počítačů a televizí. Současný produkt v základní podobě má přibližnou kapacitu o něco větší, než je CD a ve vývoji je mnohem lepší a větší verze.

Vědci ze Southhamptonské univerzity ve Velké Británii, pracují na zařízení ještě neuvěřitelnějším. Nazvali jej Krystaly "Superman", jež umožňují uložit až 350 TB dat, která přetrvají věčně.


Znázornění 5D zápisu na uložiště.

Vědci použili femtosekundový laser, jež produkuje světlo ve femtosekundách (jedna kvadriliontina, nebo miliontina miliardtiny sekundy).
5D čtecí/zápisový laser může zaznamenat až 350 TB dat na disk do nanostruktur odolných až do 1000°C, a téměř neomezenou životností. Kódování informací v pěti dimenzích přidává ještě velikost a orientaci ke třem dimenzím těchto nano struktur.

Křišťálové lebky


Všichni jste slyšeli o starověkých křišťálových lebkách a příbězích, že jsou nositeli vědění. Vědci od Hitachi možná  jen znovuobjevili starodávnou vyspělou technologii. V průběhu historie jsou křišťálové lebky znázorněny, jako nositelé starověkého vědění, které se datuje do dob Atlantidy, či ještě dále.

Informace ve velkém měřítku. Lebky mají přinášet odpovědi pro lidskou evoluci, informace o vesmíru, planetách a nejcennější  - o osudu lidstva a jeho skutečném účelu. Legenda praví, že v nejtěžších časech budou lebky nalezeny a znovusjednoceny. Informace, které přinesou, zachrání lidskou rasu. S legendou ovšem přichází varování, že lidstvo musí být schopno informace přijmou morálně a spirituálně.

Tyto data mohou existovat věčně i nepříznivých teplotních podmínkách a nepříznivém prostředí, a to bez degradace... tedy alespoň do doby, než Slunce začne růst a pohltí Zemi.

Kazuyoshi Torii řekl, že křemenné sklo je neobyčejně stálý a odolný materiál, ze kterého se vyrábějí vrtáky a další nástroje pro laboratorní užití. Díky tomu je čip vodovzdorný, odolný proti mnoha chemikáliím a neovlivňují ho radiové vlny. Dále může být vystaven teplotě až 1 832° Fahrenheita, po dobu dvou hodin bez poškození.

Místo uložení cenných informací pro lidstvo na obyčejný kus křemene, který by se mohl v průběhu věků snadno ztratit, vybrali si předci pro tvar média lidskou lebku. Toto by bylo užíváno při rituálech a oslavách, a předáváno z generace na generaci. Stejně tak, jako lidská lebka chrání a nese mozek, nese křišťálová lebka knihovnu generací od starodávné historie, až po možnou budoucnost.

http://sci-techuniverse.blogspot.cz/2015/11/data-storage-in-crystal-quartz-will.html

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking