Diskuse nad zajímavými otázkami, hledání skrytých souvislostí

Komentáře

Autor: OKO

avatar

260116

Psychopaté okolo nás

Nikdo z nás asi není úplně normální. Tím myslím, že se každý nějak více či méně lišíme od pomyslného průměru. Psychopat ovšem trpí poruchou velmi vážnou a pro své okolí může být velice nebezpečný. Tito lidé se totiž vyznačují následujícími hlavními rysy:

  • Nejsou schopni empatie
  • Necítí nic jako lítost, stud nebo vinu. Vůbec nemají svědomí
  • Jsou to majetničtí predátoři, sledující výhradně své vlastní cíle
  • Mezilidské vztahy chápou jen jako prostředek k dosahování svých cílů
  • Umí skvěle nasadit "mimikry" podle toho, co se od nich očekává. Mohou tak své okolí oslnit svým vystupováním, být přesvědčiví.

Nedávno jsem v autě v rádiu slyšel rozhovor s psycholožkou (jméno už si nevybavuji), který mne naprosto šokoval. Ve společnosti je psychopatů zhruba 1%. Manažerské posty ve vedení firem ovšem zastává zhruba 10% psychopatů a ve vysoké politice je jich, dle některých odhadů, až 40%!
Poznat psychopata je velmi těžké, právě díky jeho skvělým "mimikrům". Na otázku jak se psychopatovi bránit, rozeznám-li ho třeba ve svém nadřízeném v práci, psycholožka odpověděla jasně: UTÍKEJTE! Utíkejte co nejrychleji a co nejdál. Proti psychopatovi nemáte se svou normálností šanci.

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking