Diskuse nad zajímavými otázkami, hledání skrytých souvislostí

Komentáře

Autor: OKO

040316

Převtělování a individualita - jen iluze?

Otázky života před životem neboli převtělování patří k těm nejzajímavějším. Prakticky všichni lidé, kteří se podrobili hloubkové regresní hypnóze, si byly schopni vybavit jeden či více "svých" předchozích životů. Jedná se o ověřený fakt, ti lidé dokonce začali mluvit jazyky, které neznali a už třeba ani neexistují. Uváděli také mnoho ověřitelných detailů.
Celé to na první pohled vypadá, že individuální duše se v průběhu času převtěluje a prožívá další a další životy, tedy že je nesmrtelná. To také hlásají některá rozšířená náboženství.
Já bych rád ukázal, že to nejspíš bude muset být jinak. Jak už to bývá, k mému názoru mne dovedla poměrně jednoduchá úvaha.
Uvědomil jsem si, že aby si všichni lidé mohli vzpomenout na své individuální předchozí životy, nesměla by populace lidí v dlouhodobém měřítku růst (kór ne tak dramaticky, jak se to děje v posledních staletích a hlavně desetiletích).
Vychází mi z toho, že individualita je jen dočasná iluze pro jeden konkrétní život, který se jako informace uloží (kam se mne neptejte  Smile). V regresní hypnóze, případně ve změněném stavu vědomí, je pak člověk patrně schopen prolomit jakousi přirozenou bariéru a přehrát uložené informace, jako by se jednalo o jeho vlastní vzpomínky.

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking