Diskuse nad zajímavými otázkami, hledání skrytých souvislostí

Komentáře

Autor: OKO

avatar

260116

Staré záznamy o UFO

Za nejvěrohodnější důkazy existence fenoménu UFO považuji staré záznamy. Od 40. let 20. století už se fotkám či zprávám o UFO, podle mne, nedá moc věřit.  Záznamy z dřívější doby také s velkou dávkou jistoty vylučují, že by se mohlo jednat o nějakou veřejnosti tajenou pozemskou technologii. Zbývají tak tedy asi jen dvě možnosti: buď se jedná o mimozemská plavidla nebo o atmosférické úkazy.

Norimberk 1561
        K těm nejpřesvědčivějším důkazům o reálnosti fenoménu UFO patří bezesporu dobře a autenticky zdokumentovaná událost z dubna roku 1561, která se udála v Norimberku v Německu. Nad Norimberkem se dle vystrašených obyvatel objevily barevné objekty různých tvarů: srpy, kříže, koule, cylindry, hmoždíře…, a začaly mezi sebou navzájem „bojovat“. Některé byly dokonce sestřeleny a skončily na zemi v hořících a kouřících troskách. Celý průběh „bitvy“ (včetně sestřelů objektů) je zapsán v kronice města a o pět let později byl incident zvěčněn Hansem Glaserem v proslulém dřevorytu (1566). Všimněte si těch kouřících trosek sestřeleného objektu vpravo dole.


 
Někteří skeptici se domnívají, že se mohlo jednat o pozorování tzv. slunečního halo. Osobně, ač také v jádru skeptik, si to nemyslím, hlavně kvůli těm hořícím a kouřícím troskám...

Kvalitní dokumentace UFO
        Pokud si chcete prohlédnout zajímavé fotky UFO, včetně souvisejícího popisu a nevadí Vám angličtina, koukněte na velmi dobře zpracovaný WEB:
http://www.ufoevidence.org/

A zde ještě pro jednoduchost přikládám link, který Vás nasměruje rovnou na přehled fotek od těch nejstarších:
http://www.ufoevidence.org/photographs/view/older.htm

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking