Diskuse nad zajímavými otázkami, hledání skrytých souvislostí

Komentáře

Autor: Photonic

avatar

http://www.photonic.cz
210216

E.V.P.

Spirituální duchařský obor, který využívá elektrotechniku ke svému projevu. Základním principem je nahrávání "čistého" zvuku na vybraném místě, na magnetickou pásku, v dnešní době postačí i mobilní telefon nebo mp3 diktafon. Ačkoliv během nahrávání zvuku není nic neobvyklého slyšet, na záznamové zařízení se zaznamená více či méně zřetelný čí si hlas. Většinou jde o krátké sdělení nebo jednotlivá slova. Vypadá to, že dotyčný nepromlouvá na pásku skrze mikrofon, tedy přes mechanické vlnění převedené na elektro-impulzy a zpracované zesilovačem. Zdá se že dotyčná entyta jakým si způsobem využije nahrávací zařízení k zanesení svého hlasu do něj, a to přímo na elektromagnetické úrovni. Tedy ovlivní, digitální zápis záznamu na bitové úrovni. Jinými slovy, tyto entity přímo  ovlivňují elektromagnetické pole které je zodpovědné za nahrávání zvuku. S výpovědí lidí, kteří se EVP setkali vyplývá, že to nefunguje hned, avšak postupem času si tyto entyty sami člověka, který EVP nahrává hledají. Rovněž je shoda v tom, že z hloupé srandy se stává respekt před tímto fenoménem. Pro to se nedoporučuje bez bližších informací a snahy fenomén EVP pochopit s ním vůbec začínat.
 A jaká jsou sdělení? "je mi zima"  , "kde to sem", "chci odsud", "pomozte", "kdo jste", "nic tu není"  atp.
Většinou je EVP spojován s hlasem zemřelých. Má hypotéza jde dál. Myslím si, že to může to být projev z "fázově" posunutého světa, to by byla jedna z odpovědí na náhlá zmizení lidí, kteří se i před očima svědků rozplynou a  zmizí.
I zde platí pravidlo, že pokud se připraví laboratorní podmínky pro experiment s nahráváním EVP. tak se nezdaří. zřejmě je k nahrání potřeba i víra, že něco takového existuje a jen přísně exaktní principy se míjí účinkem.

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking