Diskuse nad zajímavými otázkami, hledání skrytých souvislostí

Komentáře

Autor: iva.sam

300116

UFO či asteroid?

Bylo jen jedno z vícero mých pozorování. Proběhlo to v horké letní předloňské noci a úkaz byl nad Prahou, či přesněji nad jejím severním okrajem. Udivující proto je, že když něco takového letí nad milionovou metropolí, že je ticho po pěšině. Tak ono v ulicích plných pouličních lamp a jiných světel se ani nedivím, ale jsou tu přece hvězdárna, radary apod....
Byla tedy v podstatě tropická noc, kolem 23 hodiny a já ležela na zádech v bazénu nehnutě a pozorovala hvězdy na jasném nebi. Nad námi je letecký koridor. Letadla tudy klesají na Ruzyň. Občas, když se otočí vítr, tak naopak startují, ale to málokdy. Kromě toho ve větší výšce přelétávají letadla nad Prahou k jinému cíli, aniž by tu přistávala a tak mé první pozorování, které mě v bazénu zaujalo, bylo, že letělo dopravní letadlo vysoko na nebi od západu na východ a najednou jsem velký kus za ním uviděla malé světélko, jak letí větší rychlostí a dohání letadlo. Chvíli setrvalo v jeho blízkosti a pak zase odletělo pryč, odkud přilétlo. No a sotva jsem stihla vstřebat tento zajímavý úkaz, přišel druhý, daleko "razantnější". Mé oči byly ještě zaměřeny a hlava obrácena na východ, kde zmizelo právě to sledované letadlo, když koutek očí zaregistroval něco ze západu. Celý úkaz trval tak cca dvě vteřiny, možná tři. Od západu se přiřítilo a prolétlo mi nad hlavou něco obrovského, rudého, širokého jako asi dvě letadla i s křídly, ale ne štíhlého-prostě mohutný rudý objekt, za nímž následoval stejně rudý chvost, ale dost krátký a široký stejně, jako objekt sám. Čeljabinský meteorit aj.jsou vždy světlé, malé, ve větší výšce a chvost je dlouhý. Tohle bylo úplně jiné! Za max.3 sekundy to přelétlo celý obzor, kde to zmizelo. Nevím, zda to zhaslo ještě před obzorem, či to za něj zalétlo. Bylo to rychlé, já hodně překvapená a okamžitě jsem čekala ránu, že to spadne či třeskne rána, jako když přeletí nadzvuková stíhačka. Jenže ono nic. Absolutní ticho! Byla jsem nejdřív vyplašená, ale pak jsem si řekla, že toho beztak budou zítra plné noviny, co to ohromného rudého přeletělo nad Prahou a v duchu jsem předem tipovala, že to popíšou jako shoření části satelitu či rakety nebo asteroid. Jenže ono nic. Hledala jsem i na internetu. Zase nic. 

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking