Diskuse nad zajímavými otázkami, hledání skrytých souvislostí

Komentáře

Psychologie
300516

psychologická manipulace při nákupu
Tak tohle je zajímavé. Měl jsem koupit veselou krávu, no člověk si řekne nic složitého. Jenže to bych nemohl být já, abych z veselé krávy nevytvořil příběh do hlubin sociálního inženýrství, přistřihnutý s veselou matematikou základní školy. [i]:-D[/i] Vím, že se fotit v krámě nesmí, ale tohle už nešlo. Joooo všimli si mě, až když jsem měl venku NIKON, protože nenápadně to s vybitým mobilem nešlo. Takže jsem byl řešen, ale nesmazal [i]:-D[/i]
Vo co mi tedy...

Autor: Photonic - 308x Shlédnuto - 
010416
Nejsem bůhví jaký psycholog, ale sám sebe docela důkladně pozoruji, tak bez nároku na punc generalizace zkusím popsat, co "zaručeně" vede k pracovnímu "vyhoření".
Nejprve očividný fakt. Vyhoření lze pozorovat jen na subjektu, který byl před "tím" aktivní, kreativní a vnitřně spokojený. Jinými slovy, věčně nespokojení, celkově letargičtí nebo apatičtí lidé nejsou předmětem tohoto příspěvku :-).
Druhak bude asi fajn vysvětlit, co to ten syndrom vyhoření vlastně je, a jak se projevuje.
Syndrom vyhoření je třeba chápat ze dvou pohledů.
Prvním pohledem je vnější pozorovatel. Ten...

Autor: OKO - 252x Shlédnuto - 
080316

Šokující chování dvou sester (Švédek)
Vkládám sem video, které mě zasáhlo. Je možné, aby toto vše normální člověk přežil? Tedy vážný střet s autem, bez zjevného zranění, a poté navíc prokázal doslova nadlidskou sílu a přepral přesilu několika lidí? Je toho žena schopna?


Autor: iva.sam - 392x Shlédnuto - 
270216

Jedna z unesených dívek konvertovala k Islámu
Všichni víme, že v roce 2013 byly v Pákistánu islámskými radikály uneseny dvě Češky Antonie Chrástecká a Hana Humpálová.
V zajetí to rozhodně nebyl žádný med. Jen těžko si lze představit, jakým vymýváním mozků si obě dívky musely projít.Dívky byly propuštěny v roce 2015 po zaplacení výkupného. Po cca dvou letech strávených...

Autor: OKO - 399x Shlédnuto - 
260216

Transakční analýza
Transakční analýza je v psychologii poměrně nový přístup. V 60. letech minulého století ho představil americký psycholog Eric Berne. 

Novátorská je především celkovým pojetím - nejde v ní primárně o popis jednotlivce, osobnosti. To je pouze jeden ze vstupů, na kterém transakční analýza rozpracovává klasifikaci a popis schémat interakce - od samoty (nulová interakce), přes rituály, tlachání, až po hry (konstruktivní - win-win, či destruktivní - win-loss nebo loss-loss).

Český překlad je k sehnání pod názvem "Jak si lidé hrají". Na Google lze najít pod tímto názvem...

Autor: SemTam - 362x Shlédnuto - 
130216
Dnes jsem se načapal, že moje přesvědčení, že dokáži lidi odhadnout během chvilky, je chybné. Kolegyně mi naprosto rozbořila moji konstrukci, co jsem si o ní vytvořil. Protože v mé práci je tato "schopnost" důležitá, podrobil jsem se sebe-analýze, abych zjistil, kde je chyba. A dospěl jsem k tomu, že problém je ve mně. Posuzuji všechny okolo sebe "svým" pohledem. Proč to píšu? Protože to děláte všichni. Tak bacha, můžete se také mýlit :-)

Autor: Admin - 327x Shlédnuto - 
260116

Koncentrace psychopatů ve vedoucích funkcích
Nikdo z nás asi není úplně normální. Tím myslím, že se každý nějak více či méně lišíme od pomyslného průměru. Psychopat ovšem trpí poruchou velmi vážnou a pro své okolí může být velice nebezpečný. Tito lidé se totiž vyznačují následujícími hlavními rysy:

  • Nejsou schopni empatie
  • Necítí nic jako lítost, stud nebo vinu. Vůbec nemají svědomí
  • Jsou to majetničtí predátoři, sledující výhradně své vlastní cíle
  • Mezilidské vztahy chápou jen jako prostředek k dosahování svých cílů
  • Umí skvěle nasadit "mimikry" podle toho, co...

Autor: OKO - 608x Shlédnuto -