Diskuse nad zajímavými otázkami, hledání skrytých souvislostí

Komentáře

Náměty a připomínky
310716
Je to děs. Na serveru změnili sestavování stránek. Java scriptem zatím nejsem schopen potlačit objevování se reklamy při loadu stránky. Mohu jí jen odstranit a až ex-post. Zatím :-) Pokusím se to zase upravit tak, aby to neotravovalo a pěkně se to řadilo na konec stránek, jako až do teď. Ach ten čas...

Autor: Admin - 407x Shlédnuto - 
200316

Dobrý sluha nebo zlý pán?
Na mé pracovní stanici je neustále nabízen Windows 10. Vždy, už, už mám na krajíčku...tak teda jo... a pak se paranoicky stáhnu a říkám si proč? 
 napadlo mě napsat jak je to u mě:
- zlepšení výkonu počítače je diskutabilní a to značně, jelikož používám grafickou stanici Celsius s procesorem INTEL XEON I7. Windows 7 PRO. Myslím že se jedná o značně výkonný notebook jak po stránce výpočetní tak i grafické. 
- na druhou stranu s každou aktualizací se počítač " zpomaluje", tak to měl Microsoft od začátku a já v tom vidím i záměr.
- žádal jsem Microsoft skrze zákaznickou linku o...

Autor: Photonic - 336x Shlédnuto - 
200216

Jak na to?
Pokud chce být autor článku (nebo kdokoliv) emailem notifikován o probíhající diskusi pod článkem, je to velmi jednoduché. Jedinou podmínkou je být v Disqus registrován.

Stačí si článek zobrazit a dole v modulu Disqus se přihlásit (pokud to Disqus neudělá automaticky). Úplně dole je pak šedivě "Přihlásit se k odběru" a na to je třeba kliknout, aby to zezelenalo a zobrazila se fajfka.
A to je vše Smile

Autor: OKO - 199x Shlédnuto - 
180216

Jak dostat emotikony do textu Disqus komentáře
Přímo prostředky Disqusu to nejde. Musí se na to jinak. Pro emotikony jsou unicode kódy.
Stránka s přehledem je zde: http://unicode-table.com/en/#emoticons.
Stačí si stránku zobrazit na nové kartě prohlížeče. Pak, když je potřeba, kliknout na příslušného smajlíka, zobrazí se jeho zvětšenina a nahoře je tlačítko "Copy to clipboard". To zmáčknout a pak v textu Disqus komentáře na příslušném místě stisknout Ctrl+V (normální paste neboli vložit).
Popřemýšlím, jestli bych nemohl udělat nějaký...

Autor: OKO - 231x Shlédnuto - 
170216
Dnes jsem byl na pivu s dlouholetým kamarádem. Pochlubil jsem se mu s naším fórem a skončilo to tak, že vzhledem k tomu, že v "Jiné" není nic jiného než psychologie a jeho hodně zajímá, tak jsme se domluvili, že to založím jako samostatné fórum (on se zaregistruje a bude přispívat). Pokud proti tomu někdo něco máte, pošlete mi PM nebo to okomentujte.
Dík
OKO

Autor: OKO - 238x Shlédnuto - 
150216
Napadla mne taková poněkud revoluční myšlenka :-). Co takhle využít toto fórum pro volné publikování témat pro registrované uživatele a vestavěné komentáře fóra nahradit DISQUS modulem.
Slibuji si od toho spojení volné publikace pro ty, kdo chtějí psát nová témata/články (ti se budou muset zaregistrovat do fóra), a široké základny uživatelů DISQUSu pro ty, kdo chtějí jen komentovat a mít své komentáře a odpovědi na ně pod jednou střechou...
Moderovat půjde jak témata (nástroji fóra), tak komentáře (nástroji DISQUS).
Znamenalo by to ale, že přijdeme o všechny dosavadní komentáře (není...

Autor: OKO - 260x Shlédnuto - 
120216
Tak co říkáte na nové menu v záhlaví? Snad to bude všem fungovat. Kdyby ne, dejte vědět. Zatím je statické, ještě do toho budu dělat nějaké vychytávky. Pak ze stránek definitivně vykostím ty roztroušené odkazy se zmatenejma česko/anglicko/bůhvíco akcema, co akorát matou a pijou mi krev :-)

Autor: OKO - 242x Shlédnuto - 
110216
Překopal jsem ajaxové volání v náhledech na fóra na úvodní stránce a nastavil jsem minutové občerstvování seznamu témat. Dejte vědět, pokud by to někomu blblo. (já to mám otestováno jen v IE10, Chrome a Edge)

Autor: OKO - 1427x Shlédnuto - 
080216

Žádost o připomínky
Ahojte,
  na stará kolena jsem se naučil javascript a oprášil html+css :-) Upravil jsem design a funkčnost fóra jak bylo v mých silách a časových možnostech. Není to sice žádná sláva, možnosti jsou dost omezené architekturou fóra. Ale teď už je na úvodní stránce u každého fóra náhled na poslední témata a lze se do témat kliknutím na název dostat. Také jsem na úvodní stránku ke každému fóru přidal tlačítko NewTopic, tak není nejprve nutno lézt do obsahu fóra, aby člověk mohl napsat téma k diskuzi. V neposlední řadě jsem některá původní fóra seskupil pod obecnější fóra.
Teď budu nějaký...

Autor: OKO - 205x Shlédnuto - 
280116
Hele... bylo by fajn to fórum nějak taky pojmenovat. A vytvořit kategorii, něco jako "tipy a připomínky uživatelů".
Dále by bylo záhodno vytvořit oddíl vědy a v něm příslušný subkategorie, včetně "vážně nevážně - věda v...". Rolling Eyes 
A též rubriku Ezoterika. Ať je taky se čemu smát. Twisted Evil

Autor: Zmrzlinář - 347x Shlédnuto -